Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

?V Žiline opäť náročný zápas, ale 3 body si vezieme domov !

góly: Serbin⚽️, Grcič⚽️, Ostrák vl.⚽️

Zostava:
Olinha, Oberman, Klema, Serbin, Brunovský, Ricardo, Grcič, Rafael, Wellington, Caio, Greško, Mészáros, Petík, Čeřovský

Povedal po zápase tréner Marián Berky:

Zápas proti Mšk Žilina mal dva rozdielne polcasy. 1.polčas sme hru mali pod kontrolov, škoda niektorých herných situácii ktoré sme nedotiahli do goloveho efektu. 2.polcas sme nehrali dobre, prispôsobili sme sa hre súpera. Hra zrazu mala charakter futbalu, preto bolo aj toľko faulov na svetelnej tabuly. Nehrali sme dobre, miesto toho aby sme kontrolovali hru, tak sme zbytočne išli do nepripravenych situácii, kde sme strácali lopty. Nakoniec sme strelili tretí gól, ktorý rozhodol o našom víťazstve. Musíme si rozanalyzovat zápas, aby sme si povedali kde sme urobili chyby a poučili sa do ďalších zápasov.

Góly: 3., 34. Andre Luiz, 27. Lucian Ferreira, 36. Papajčík – 4., 11., 37. Jose Wellington, 5. Greško, 7., 18. Ricardo Camara, 17. Caio, 24. Serbin, 30., 39. Rafael Durval, 31. Brunovský, 33. Meszároš, 40. Grcič

Rozhodovali: Matula, Brutvanová, Behančín

Diváci: 50

Favorit zápasu bol jasný. Makroteam nastúpil do stretnutia s tromi hráčmi narodenými v roku 2002 alebo 2003 a všetci dostávali od Dušana Dobšoviča dostatok herného času. Do vedenia išli trochu paradoxne domáci, keď po pravej strane prenikol pred bránku Andre Luiz a prestrelil Olinhu. Odvtedy ale začali padať zásahy do bránky žilinského mužstva. Veľmi rýchlo sa o otočku postarali Jose Wellington a Róbert Greško. Na polčasových 6:1 následne upravovali dvomi gólmi Ricardo Camara, svojim druhým presným zásahom Wellington a Caio. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Lučenec mal hernú aj gólovú prevahu. Navyše, góly strieľal aj vďaka chybám v defenzíve Makroteamu. Do streleckej listiny sa zapísali taktiež Brunovský, Serbin, Meszároš či Rafael Durval. Žilinčania sa v závere pokúsili o power-play, v ktorej síce po pekných akciách strelili dva góly, hlavne rana Papajčíka zblízka pod brvno stála za to, lenže niekoľkokrát aj inkasovali. Jose Wellington dokonal hattrick. Bol to pre neho špeciálny súboj, keďže nastúpil proti mužstvu, za ktoré odohral necelé dve sezóny. Konečný výsledok uzavrel necelé dve sekundy pred koncom Grcič.

Mimel Lučenec - ŠK Makroteam Žilina 9:6 (5:1)

Góly: 2., 5., 9., 15. Caio, 3. Brunovský, 27. Serbin, 27. Keszi, 29. Fehérvári, 36. Grcič - 14. Baláž, 23., 31. De Lima Silva, 35., 37., 40. Jose Wellington

ŽK: Čeřovský – Jose Wellington

Rozhodovali: Polomský, Budáč, Mózer

Mimel Lučenec vstúpil do nadstavbovej časti najlepšej štvorky Varta futsal ligy len s jedným brazílskym legionárom v zostave. Caio však krajanov dobre zastúpil a postaral sa o úvodný gól. Rýchlo ho nasledoval Brunovský. V 9. min. mal už rozbehnutý Caio na konte hetrik a Mimel vyhrával 4:0. V 14. min. si strelecký účet otvoril kapitán Žiliny Baláž a znížil stav na  (4:1). Brazílčan Caio bol však stále pri chuti a uzavrel polčas na 5:1. Druhý polčas priniesol pre divákov až deväť gólov. Vysoký rozdiel nakopol hostí, ktorí po prestávke zvýšili výkon, čo sa odrazilo na góle Andreho De Lima Silvu na 5:2. Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, až do 27. min., kedy Serbin zvýšil na 6:2. Krátko na to ho nasledoval kapitán lučeneckej juniorky Keszi (7:2). Makroteam začal hrať power-play, čo potrestal domáci kapitán Fehérvári gólom do nestráženej brány (8:2). Tlak hostí následne využil Andre De Lima Silva a znížil na 8:3. Záver zápasu patril premenenému pokutovému kopu Grciča aj výborne hrajúcemu Žilinčanovi Josemu Wellingtonovi, ktorý sa blysol krásnymi gólmi a hetrikom (9:6).

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Prvý polčas sme mali výborný, v defenzíve sme boli kompaktný a v ofenzíve sme dominovali. Súpera sme ku ničomu nepustili. Škoda nevyužitých ďalších šancí. V zápase sa rozstrieľal Caio De Jesus, s ktorým ešte musíme popracovať na defenzíve. Zahrali si viacerí Slováci. Myslím si, že aj mladý Kezsi celkom zapadol a dal hneď gól, čím potvrdil svoj dobrý výkon . Druhý polčas už bol o tom, že sme veľa špekulovali a hľadali ťažšie varianty miesto toho, aby sme hrali jednoducho. Hrali sme nie futsal, ale futbal v hale. Naháňali sme sa so súperom, ktorý už nemal čo stratiť a išiel do power-play. Defenzíva už tak dobre nepracovala, a veľa herných situácii sme podcenovali. Neboli sme už tak koncentrovaný a zbytočne sme si nechali vystreliť 4 góly za stavu 8:2. Takýchto chýb sa musíme vyvarovať v ďalších zápasoch. Chcem hráčov pochváliť za prvý polčas, ktorý bol z našej strany výborný. Poďakovať chcem všetkým našim fanúšikom za povzbudzovanie počas celého zápasu.“

Attila Fehérvári, kapitán Mimelu Lučenec:"Je to dobrý systém. Budeme hrať vyrovnané a ťažké zápasy, čo je dôležité. Dúfam, že prvé miesto si obhájime a vyhráme ešte nejaké 2-3 zápasy, aby sme si pred semifinále oddýchli. Určite chceme v nadstavbe víťaziť."

TABUĽKA SKUPINA 1 - 4
1.Mimel Lučenec 13 13 0 0 120:37 39
2.MŠK Žilina FUTSAL 12 9 1 2 87:33 28
3.MIBA Banská Bystrica 12 7 1 4 58:43 22
4.ŠK Makroteam Žilina 13 6 0 7 78:72 18

V 17. kole zápasu domácej MIBy proti MIMELu Lučenec sa zrodila remíza 3:3, po polčase 1:1. Do tohto stretnutia družsvo MIMELu nestratilo v súťaži ani bod. O prvý bod prišlo v závere stretnutia, keď v 40´ na konečných 3:3 upravil najlepší strelec domácich Filip Rafanides.

napísali o stretnutí...

(zdroj: mibabanskabystrica.sk) Piatkový zápas v športovej hale na Štiavničkách spĺňal najprísnejšie extraligové parametre. Množstvo pekných individuálnych akcií, skvelé zákroky brankárov, predovšetkým domáceho Kušníra, taktický rukopis kvalitných trénerov obidvoch mužstiev, veľký divácky záujem a 3 góly na obidvoch stranách.

Pri mohutnej diváckej kulise, ktorá siahala na úroveň piatich stoviek a jej súčasťou boli aj mladí prípravkári z Jupie Banská Bystrica (kategória U8) sa od úvodu hral atraktívny a veľmi kvalitný futsalový zápas. Začali sme fantasticky a prvých desať minút bolo našich hráčov plné ihrisko. Náš tlak vyústil do úvodného gólu skúseného bombardéra Kyjovského, ktorému svojou 4. asistenciou prihrával Kuruc. Potom už taktovku zápasu prebral suverénny líder z Lučenca, čo výstilo do množstva gólových šancí, no strážca domácej svätyne Marek Kušnír potvrdzoval svoju výbornú formu a hráčov Lučenca neraz privádzal do zúfalstva. Našim hráčom však takisto začal robiť najmä brankár hostí, ktorý už v netradične skorých minútach stretnutia často z brány vychádzal a prečísloval nás. Hostia vyrovnali tri minúty pred koncom prvého polčasu po výstavnej strele Ricarda Sobrala. V druhom polčase sme pokračovali v remízovom “calcette”. Hrdinom momentu sa stal v tridsiatej minúte Marek Mikulišin, ktorý s chladnou hlavou prekonal brazilského brankára Olinhu. Po Mikulišinovom góle nastala temná dvojminútovka pre MIBU, kedy sme inkasovali dvakrát. Najprv nám gól strelil náš bývalý hráč Róbert Greško a o minútu na to sa súper prvýkrát dostal do vedenia po strele chorvátskeho legionára Grcića. Diváci hnali hráčov MIBY neúnavne dopredu a tak sme im nemohli zostať nič dlžní. O prvú stratu bodov sa nemohol postarať nik iný, než náš “brazílsky” odchodvanec a kapitán Filip Rafanides, keď umiestnil svoju strelu presne k ľavej žŕdke hosťujúcej brány. Po bojovnom a kolektívnom výkone sme ukoristili obrovský a motivujúci bod, ktorý znamená aj prvú stratu bodov pre Lučenec v sezóne.

Povedali po zápase
Marián Berky (tréner MIMELu Lučenec)  Zápas v Banskej Bystrici bol z našej strany veľmi zlý v tom, že sme veľa šancí nepremenili. Ináč hra sa musela divákom páčiť. Súper bojoval veľmi agresívnou obranou. My sme si vypracovali množstvo vyložených šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremienali. Mali sme 10 samostatných nájazdov z rôznych pozícií a štyrikrát sme trafili konštrukciu brány a veľa striel, ktoré skončili na domácom brankárovi. Zápas sme mohli doviesť do víťazného konca , keď sme za stavu 2:3 pred koncom trafili brvno (Rafael), mohlo byť 2:4. Banská Bystrica išla hrať power play, kde sme mohli dať gól do prázdnej brány, kde Rafael prehral súboj na polovici s Péchym a následne sme inkasovali na 3:3.V našej záverečnej power play (38 sekúnd) sme ešte mohli kopať 6m kop, keď Welington strieľal a PECHY rukou zrazil loptu, no rozhodcovia boli asi slepý. Za takú istú ruku na kvalifikacii Chorváti kopali proti Slovensku penaltu a ešte Kozár dostal aj žltú kartu.

Myslím si, že zápas sme remizovali preto, že sme v zakončovaní neboli efektívny a súper v power-play po našej nedôraznej obrane vyrovnal. Súperovi gratulujem k cennému bodu , hrali aktívne a dôrazne. Určite sa budeme musieť poučiť a popracovať v tréningovom procese na finalizácii zakončovania. V tomto vidím u nás najväčší problém.“

MIBA Banská Bystrica - MIMEL Lučenec 3:3 (1:1)
Kyjovský, Rafanices, Mikulišin - Grcič, Greško, Ricardo
ŽK: Rafanides - Serbin, Ricardo
Rozhodovali:  Bohun, Belavý, Budáč

MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec 2:4 (0:3)

Góly: 25. Rafanides, 37. Kyjovský – 7. Rafael Durval, 14. Matheus Ferreira, 16. Serbin, 40. Kyjovský (vl.)
ŽK: Mikulišin – Olinha
Diváci: 400
Rozhodovali: Bohun, Belavý, Kováčik

Program jedenásteho kola otvoril šláger pod Urpínom. Domáca MIBA Banská Bystrica si na favorizovaný Mimel Lučenec verila. Hostia však nakoniec potvrdil svoju neporaziteľnosť. Úvod stretnutia priniesol šance na oboch stranách ihriska. Skóre však načal v siedmej minúte po akcii Fehérváriho medzi dvomi súpermi zle pokrytý Rafael Durval. V piatok trinásteho strelil v historicky trinástom zápase týchto súperov svoj trinásty gól v prebiehajúcom ročníku. O sedem minút neskôr zvýšil skóre Matheus Ferreira. Zaknihoval svoj devätnásty presný zásah a stal sa priebežne najlepším strelcom tohto ročníka Varta Futsa ligy. Do polčasu to nakoniec bolo o tri góly, pretože po veľkej chybe Bača z bezprostrednej blízkosti prepálil inak dobre chytajúceho Kušníra hosťujúci Peter Serbin. Do kabín sa išlo za stavu 3:0 pre Lučenec. Rovnako to vyzeralo aj v prvom tohtosezónnom stretnutí týchto súperov, lenže tentoraz MIBA zabrala a nesmierne dôležitý gól strelil po rýchlej akcii kapitán Filip Rafanides. Bolo cítiť, že Lučenčania, ktorí prišli bez hlavného trénera Mariána Berkyho, ten sa ospravedlnil z osobných dôvodov, neboli úplne vo svojej koži a v 37. minúte po dobrom presingu domácich zoči-voči Olinhovi uspel Matúš Kyjovský. Do posledných zhruba troch a pol minút tak MIBA išla s cieľom vyrovnať, lenže nakoniec to bol práve Kyjovský, kto si v závere ojedinelú strelu Mimelu nešťastne zrazil do vlastnej siete. Mimel Lučenec teda vyhral aj jedenásty raz v sezóne, stále nepozná trpkosť porážky a už aj oficiálne si zabezpečil víťazstvo v základnej časti. Druhý tím tabuľky – MŠK Žilina síce ešte odohrá štyri zápasy, no štrnásťbodovú stratu už nemôže ani dorovnať. MIBA ostáva so šestnástimi bodmi pred Makroteamom tretia.

Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica): „Zápas sa mi hodnotí ťažko. V prvom rade chcem pogratulovať Mimelu k výhre. Bojovali sme zo všetkých síl, nakoniec sme dostali všetky štyri také smolné góly po našich chybách. Výsledok teda dosť mrzí. Za stavu 0:3 sme si povedali, že musíme zvýšiť agresivitu, pretože súper po nás išiel a bol na tom fyzicky veľmi dobre. V šatni sme si povedali, že musíme vyvíjať ešte väčšiu aktivitu, čo sa nám podarilo a vyťažili sme z toho aj góly. Za stavu 2:3 sme boli rozhodnutí, že ideme hrať power-play a že by sme mohli zápas vyrovnať, no to sa nám nepodarilo. Pri mojom góle sa mi lopta odrazila a potom som vedel, že brankár pôjde oproti mne. Videl som voľné miesto, nechcel som špekulovať, tak som to tam trafil. Následne ale prišiel ten nešťastný moment, kedy som si dal vlastný gól. Po zápase som sa rozprával s Marekom Kušnírom, že on by mal čistú loptu, no nezakričal mi. Myslím si však, že až na niektoré momenty môžeme byť s výkonom proti Lučencu spokojní. Aj tak musíme makať na tréningoch, čakajú nás ešte dva ťažké zápasy proti Leviciam a Novým Zámkom. Chceli by sme vyhrať a potvrdiť tretie miesto v tabuľke.“

Peter Serbin (Mimel Lučenec): „Nepovedal by som, že by nás MIBA potrápila najviac zo všetkých tímov v tejto sezóne. Skôr sme sa potrápili sami. V prvom polčase sme hrali dobre, vyhrávali sme 3:0, no nedali sme šance. Mohli sme mať vyšší náskok. Domáci sa chytili, dali góly a už nám to dopredu nešlo. Sme teda radi, že sme získali tri body. Od stavu 3:0 sme chceli hrať z dobrej defenzíve, ale po našich chybách sme dostali góly. Možno to bolo aj tým, že každý chcel skórovať alebo niečo vyskúšať. Nedodržiavali sme to, čo sme si povedali. Každopádne, doposiaľ sme všetky zápasy vyhrali a chceme v tom pokračovať. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Ja už tých gólov až tak veľa ako kedysi nedávam, poteší teda každý. Najdôležitejšie sú však výkony mužstva a keď treba aj pobránim. Teraz sú tu na góly iní hráči.“