Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Mimel Lučenec kráčal v sezóne 2019/20 za majstrovským titulom. Málokto pochyboval, že by sa klub z južného Slovenska na konci netešil. Rozbehnutých zverencov Mariána Berkyho však nakoniec zastavil koronavírus, ktorý nedovolil dokončiť ročník. V exkluzívnom rozhovore o sezóne aj koronakríze hovorí majiteľ Mimelu a manažér – Jozef Kamenský.

Mužstvo ste stavali tak, aby vyhralo titul. Aké sú teda vaše pocity, keďže vám túto snahu zmarila „vyššia moc“?

Samozrejme sme sklamaní, že sme nemohli prácu dotiahnuť do úplného a úspešného konca, takže pocity sú zmiešané, ale na druhej strane všetci členovia klubu odviedli výbornú prácu a aj preto sme jednoznačne vyhrali základnú časť a následne aj nadstavbovú časť. Výsledkom celého nášho snaženia je celkové prvé miesto, ktoré si myslím, že bolo udelené spravodlivo najlepšiemu mužstvu.

Mimel Lučenec bol vyhlásený za víťaza ligy. Čo to pre klub znamená?

Je to určite odmena za niekoľkomesačnú prácu a drinu. Verím, že v budúcej sezóne prvenstvo obhájime a umlčíme tým všetkých kritikov, ktorí aj napriek nášmu suverénnemu pôsobeniu v lige spochybňovali rozhodnutie vedenia súťaže.

Zároveň budete reprezentovať Slovensko v Lige majstrov. Aké máte ciele?

Cieľom bude určite urobiť dobrý výsledok a vzorne reprezentovať Slovensko v tejto súťaži. Všetko však bude záležať na tom, ako sa vyvinie momentálna kríza, ktorá môže mať dosť vážny dopad aj na rozpočet klubu.

Ak si odmyslíme predčasný koniec ligy, ako ste spokojný s ročníkom 2019/20?

Sedemnásť víťazných zápasov a jedna remíza hovoria za všetko. Vždy je síce na hre čo zlepšovať, ale celkovo vládne v klube s výkonmi veľká spokojnosť.

Počas sezóny ste do mužstva zapájali aj mladých hráčov. Ako funguje práca s mládežou v Lučenci?

Cieľom klubu je dlhodobá práca s mládežou a postupné zabudovanie domácich talentovaných hráčov do A-tímu. Tréneri Marián Berky a Jakov Grcič rozbehli projekt práce s mladými juniormi, ktorí nám momentálne zabrzdil vírus vládnuci svetom.

Prebehli už nejaké rokovania s hráčmi či realizačným tímom o novej sezóne 2020/21?

O novej sezóne sa bavíme každý deň, ale ku konkrétnym rokovaniam s hráčmi pristúpime až keď bude jasné, s akým rozpočtom budeme pracovať v nasledujúcej sezóne.

Máte predstavu o tom, ktorých hráčov by ste si chceli zo súčasného kádru ponechať?

Boli by sme radi, aby celý tím zostal pokope, ale tak ako to už v športe chodí, určite aj u nás dôjde k nejakým zmenám.

Kedy odcestovali legionári späť domov? Ako prebiehala ich cesta?

Odchod legionárov bol veľmi náročný a komplikovaný. V pondelok 16. marca v poobedňajších hodinách sme sa z médií dozvedeli, že Maďarsko od polnoci uzatvára štátne hranice z dôvodu šírenia koronavírusu. Ak by sme nezačali konať ihneď, tak všetci by dodnes zostali u nás a boli by tak veľmi dlho bez svojich rodín. Preto sme museli rýchlo konať a chlapcom zabezpečiť ešte vo večerných hodinách odvoz do Budapešti a tam zabezpečiť ubytovanie. Následne sme riešili letenky, ktorých ceny stúpali každou hodinou. Bol to boj s časom, keďže už aj zakúpené letenky nám letecké spoločnosti stornovali alebo prebookovali na iný termín. Komplikácií počas štyroch dní bolo veľmi veľa, ale všetko skončilo šťastným koncom a chalani sa dostali úspešne k svojim rodinám.

Aký dopad bude mať podľa vás koronakríza na celkové fungovanie slovenského futsalu a samotných klubov?

Na túto otázku je ešte skoro odpovedať, pretože zatiaľ nikto nevie, ako dlho bude táto situácia trvať a aký ekonomický dopad to bude mať hlavne na našich partnerov a sponzorov. Ostáva nám však veriť, že situácia sa dostane do normálu čím skôr a prinúti nás vylepšiť aj medziľudské vzťahy medzi všetkými aktérmi podieľajúcimi sa na chode slovenského futsalu.

Na záver, máte odkaz pre fanúšikov Lučenca, ktorí vás v celej sezóne podporovali a celkovo pre fanúšikov slovenského futsalu?

Milí fanúšikovia, ďakujem za priazeň a podporu počas celej sezóny. Bez Vás by futsal v Lučenci nebol tam kde je. Aj naďalej Vám chceme prinášať radosť a športové nadšenie a preto verím, že nám zachováte Vašu priazeň aj v budúcnosti. Všetkým fanúšikom slovenského futsalu prajem pevné zdravie a skorý návrat na futsalové palubovky.