Vstupenky na zápasy Champions League si môžete zakúpiť v predpredaji:
piatok 28.9.2018 počas extraligového zápasu:

? UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE
⚽️ MIMEL LUČENEC vs. VALLETTA FC
? ŠH Aréna
? 18:00

Dnes odhráme svoj historický prvý zápas vo futsalovej CHAMPIONS LEAGUE proti VALLETTA FC z Malty.

„Ideme bojovať za tím a aj za mesto s Slovensko. Pokúsime sa prvé dva zápasy v stredu proti FC Valetta a vo štvrtok proti Vytis Vilňus zvládnuť a ísť v sobotu do zápasu s majstrom Azerbajdžanu bojovať s cieľom o postup. Bude to však mimoriadne ťažké,“ povedal kapitán Attila Fehervári

"Na Uefa cup v Lucenci sa vsetci velmi tesime. Pre mna osobne je to zadostucinenie za tie roky, ked som odisiel Futsal hrat a potom trenovat ine kluby v SR ale aj v CR. Som nesmierne hrdy ze sa to moze uskutocnit v mojom rodnom meste Lucenec, mozno si to vela ludi neuvedomuje ale nieco taketo velke sa nam podarilo dostat do Lučenca. Velka vdaka patri prezidentovi Milanovi Kamenskemu, Jozefovi Kamenskemu, dalej Vladsonovi Ambrozekovi a samozrejme hracom Mimel Futsal klub a celemu realizacnemu teamu . Takato udalost sa uz nemusi nikdy opakovat, preto si to chceme v prvom rade uzit a v druhom rade hrat tak, aby sme potesili nasich fantastickych fanusikov.

Nasi superi su velmi kvalitny, najvacsi favorit v nasej skupine je podla mna Araz Baku (Azerbajdzan), ostatni sme vyrovnani. Mojim tajnym snom je hrat tak, aby nas posledny Zapas rozhodol o postupujucom z replikyhodinky nasej skupiny . Kvoli takejto udalosti som sa vratil do Lučenca spat, Toto som si v duchu prial, aby som raz mohol hrat Uefa cup Doma v Lucenci. Myslim si ze pre mna a Atillu Fehervariho je to neuveritelne... Niekolkych takychto turnajov sme z Attilom odohrali, ale nikdy doma...

Chcem podakovat vsetkym ktori sa podielaju na organizacii tohto podujatia." tréner Marián Berky

Lučenec 3. októbra (TASR)

Futsalisti Mimel Lučenec zvíťazili v ich historicky prvom zápase Ligy majstrov UEFA 2018/2019 v domácej Aréne nad maltským Valletta FC 4:3. Zverenci trénera Mariána Berkyho nastúpia vo štvrtok na turnaji 8. skupiny hlavnej fázy LM proti litovskému FK Vytis.

Úradujúci slovenský vicemajster prehrával od 16. minúty, keď inkasoval z nohy Mohammeda Elamariho. Domáci debutant v prestížnej súťaži však vyrovnal v 18. minúte, keď sa presadil kapitán Attila Fehervári. V závere prvého polčasu mali Malťania šancu ísť do vedenia, keď kopali desaťmetrový kop po akumulovaných fauloch Lučenca, ale Gia Nikvašvili trafil len do tyče. Pol minúty pred koncom polčasu dostal šancu kopať desaťmetrový kop po šiestom faule súpera aj Lučenec, ale Ribeirovu strelu brankár Tornike Bukia vyrazil do brvna.

V druhom polčase sa hostia opäť dostali do vedenia vďaka Camilovi Gomezovi v 27. minúte. Domáci však opäť vyrovnali, keď po vysokej lopte z autu trafil exportným volejom na druhej strane plochy Brazílčan s rakúskym pasom Steinwandter. Povzbudení domáci sa následne prvýkrát dostali do vedenia, keď Fehervári prepálil po prihrávke Ribeira všetko, čo mu stálo v ceste. O dve minúty otrasení Malťania inkasovali opäť, keď sa presadil po peknej akcii Juraj Kuhajdík. Domáci Anton Brunovský potom ešte trafil tyč, Malťania to skúsili v hrou bez brankára, v poslednej minúte znížil Musu, ale ani to hosťom už nestačilo.

V prvom zápase dňa sa zrodilo prekvapenie, keď hráči litovského majstra FK Vytis zvíťazili nad favorizovaným azerbajdžanským Arazom Naxcivan 1:0.

hlasy:

Marián Berky, tréner Lučenca: "Je pre nás novinka aj česť, hrať Ligu majstrov v Lučenci, keďže sme odtiaľto rodáci. Bol to ťažký zápas, vedeli sme, že je to prvý zápas, že to bude ťažký zápas. Na chlapcoch bolo vidieť, že majú zviazané nohy, neboli uvoľnení. Som ale hrdý na svojich hráčov, lebo bojovali až do poslednej chvíle. Dvakrát sme prehrávali, ale otočili sme to. A mali sme tu fantastických divákov. Na Vytis, ktorý ma výhrou nad Arazom prekvapil, sa čo najlepšie pripravíme, hoci času na regeneráciu je málo. Teoreticky sa môže rozhodnúť o našom postupe do elitnej fázy, musíme to najmä zvládnuť v hlavách."

Attila Fehervári: "Sme šťastní, lebo sme dokázali otočiť dvakrát nepriaznivý stav. Niektorí z nás ale už majú dostatok skúseností aj z LM, hoci nie mnohí. To nám pomohlo. Hnalo nás aj skvelé publikum. Ja nie som nejaký veľký strelec, takže dva góly doma pred našimi fanúšikmi je niečo, čo ťažko opísať slovami. Je to najviac. Už zajtra nás čaká Vytis, ide o veľa. Vieme, že je v našich silách uspieť, ale ani prípadná remíza by nemusela byť zlá."

Milan Kamenský, prezident klubu: Z prvého víťazstva sa veľmi radujeme aj keď sa nerodilo ľahko, kedže sme dvakrát v zápase prehrávali ale vďaka naším skúseným hráčom a kapitánovi mužstva sme otočili zápas a myslím si, že zaslúžene vyhrali. Síce je to len prvý krok k nášmu snu: POSTUP, ale veľmi dôležitý. Veľká vďaka patrí všetkým fanúšikom, vytvorili fantastickú atmosféru a aj vďaka nim sa nám podarilo dotiahnuť tento zápas do úspešného konca. Teraz musíme rýchlo zregenerovať, pripraviť sa na tažkého súpera, nakoľko nás čaka FK Vytis, ktorý dokázal poraziť favorita celej skupiny 8. Veríme, že to spoločne s našími skvelými divákmi a organizovanou a zodpovednou hrou pretavíme do úspešného trojbodového zisku.

8. skupina:

Mimel Lučenec – Valletta FC 4:3 (1:1)

Góly: 18. a 33. Fehervári, 31. Steinwandter, 35. Kuhajdík - 16. Elamari, 27. Gomez, 40. Masu

zostava Lučenca: Oberman - Fehervári, Steinwandter, Riberiro, Ricardinho - Da Silva Luciano, Petík, Kočiš, Brunovský - Greško, Kuhadík, Hricov