Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Góly:
Sobral 3, Dentinho 2, Greško - Halás, Péchy. Rozhodovali: Botka, Ježík.

Lučenec: Klema, Mikuš - Dentinho, Steinwandter, Luciano, Petík, Ferreira, Kočiš, Brunovský, Sobral, Greško, Keszi, Mészáros, Kulich.

Slovensko: Herko, Kušnír - Štrbák, Péchy, Směřička, Hudek, Zdráhal, Halás, Doša, Matejov, Drahovský, Hudaček, Štefaňák.

Priateľský zápas Mimelu Lučenec s futsalovou reprezentáciou Slovenska (31. 1.) najprv veľa priateľskej atmosféry neponúkol. Prvý polčas sa niesol aj v duchu tvrdých faulov aj strkačiek.

Necelé tri minúty pred prestávkou, keď Slovensko viedlo po góle Halása 1:0, rozhodca vylúčil domáceho Steinwandtera. Domáci hrali v oslabení, ale nádej im dal šiesty faul hostí.

Priamy kop z 10 m, ale brankár Herko nohou vyrazil. Krátko na to sa vážnejšie zranil autor prvého gólu Halás. To rozohnilo ďalšie vášne na palubovke, slovné prestrelky vystriedali strkačky. Šiesty faul si pripísali aj Lučenčania, ale strelu z 10 m gólman Klema zneškodnil.

Diváci sa krajších výkonov dočkali až po zmene strán. Necelé štyri minúty od začiatku 2. polčasu vyrovnal Ricardo. Ten bol pri streleckej chuti a už po pár sekundách dostal Mimel do vedenia (2:1). Diváci ešte oslavovali vedúci gól Lučenca, keď na 3:1 zvýšil Greško.

Následne si Ricardo pripísal hetrik (4:1). Gólovú nádielku zavŕšil krátko na to Péchy, keď znížil na 4:2. Slovensko skúsilo power-play, no záverečné slovo mal ostrostrelec Dentinho, ktorý najprv z uhla vymietol šibenicu Kušnírovej brány, aby neskôr uzavrel stav gólom na 6:2.

zdroj: mynovohrad.sme.sk