Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Mimel Lučenec – MŠK Nové Zámky 14:0 (4:0)

Góly: 1., 13., 27. Grgič, 15. Petík, 18. Rafael Durval Da Costa Lira, 21., 24., 39. Johne Melo De Sousa, 22., 29., 30. Ricardo Camara Sobral Filho, 30. Meszároš, 35. Keszi, 36. Matheus Ferreira Ribeiro
Rozhodovali: Kopec, Cisko, Havrila

Obrovský favorit stretnutia svoju pozíciu jasne potvrdil a od prvej do poslednej minúty určoval tempo zápasu. Skóre už v prvej minúte otvoril chorvátsky reprezentant Jakov Grgič. Do polčasu pridal ešte jeden presný zásah a doplnili ho Petík s Rafaelom Durvalom Da Costom Lirom. Do zmeny strán to síce pre Nové Zámky nebolo až také hrozné, lenže po prestávke padlo do siete nováčika Varta Futsal ligy až desať gólov. Brazílčania Johne Melo De Sousa a Ricardo Camara Sobral Filho zaznamenali hattricky, doplnil ich aj spomínaný Grćič, takže celkovo sme mohli sledovať až troch trojgólových strelcov. Strelecké účty v sezóne 2019/20 si otvorili Meszároš s Keszim, presadil sa taktiež ďalší brazílčan Matheus Ferreira Ribeiro. Lučenec sa dostal na druhé miesto o bod za Banskú Bystricu, Mimel má však o jedno stretnutie ako stredoslovenský tím menej. Veľmi mladý tím Nových Zámkov je so skóre 2:31 na poslednej priečke tabuľky bez zisku čo i len bodu z prvých troch stretnutí prebiehajúceho ročníka.

Hlasy z klubov:

Marián Berky, Lučenec: "Po dohode klubov sme vyšli v ústrety Novým Zámkom, aby sme odohrali vo štvrtok prvý náš domáci zápas. Hráči sa tešili na zápas a boli motivovaní predviesť čo najlepší výkon. V tomto zápase dostali všetci hráči priestor ukázať sa. Prvý polčas z našej strany nebol veľmi oslnivý. Hrali sme bez pohybu, mali zlý výber miesta a návrat do defenzívy bol veľmi zlý. Boli tam aj pozitívne situácie, ale tých bolo málo. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, čo zlepšíme  a na čo sa zameriame. Hneď sa to ukázalo a súpera sme prevalcovali. Výsledok nebol teraz pre nás až taký dôležitý, (vieme že vyhrá bola samozrejmosťou), pre nás bola teraz dôležitejšia predvedená hra, aby hráči spĺňali úlohy v zápase. Chceme od hráčov, aby sa chovali profesionálne, aby mali pokoru voči súperovi, ale hrali každý úsek hry na 100%, nevypustili žiadny súboj, boli dôslední v každej mikrosituacii a rozhodovali sa správne. Fanúšikovia musia odchádzať zo zápasu spokojní a motivovaní prísť opäť. Nové Zámky ma milo prekvapili, akých zaujímavych hráčov majú. Potrebujú vydržať a pracovať s nimi v tréningovom procese. Potom príde ovocie. Držím im palce a som zvedavý, ako budú napredovať. Na záver chcem pozvať našich fanúšikov na ďalší domáci zápas 27.9.2019 piatok o 19 h proti Prievidzi."