Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Sponzori a partneri klubu

 

Mimel Lučenec – Lion Car MIBA Banská Bystrica 9:1 (3:0)

Góly: 15., 39. Matheus Ferreira Ribeiro, 18. Serbin, 19. Fehérvári, 31. Brunovský, 32. Grgič, 33. Čeřovský, 36. Ricardo Camara Sobral Filho, 39. Rafael Durval Da Costa Lira – 28. Kyjovský
ŽK: 38. Keszi – 14. Mikulišin, 18., 31. Péchy
ČK: 19. Olinha – 31. Péchy
Rozhodovali: Behančín, Botka, Mózer

Marián Berky (Tréner Mimel Lučenec): „Aj keď to vyzerá jednoznačne výsledkovo 9:1, tak to neodzrkadľuje zápas. MIBA do pätnástej minúty veľmi dobre bránila, my sme mali niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme nepremenili. Zápas mal tempo, veľa krásnych akcií na obe strany a pre diváka mohol byť konečne atraktívny. Spasenie prišlo v šestnástej minúte, keď Matheus strelil gól na 1:0. Tým sme sa uvoľnili a do polčasu sme ešte pridali dva góly. Škoda vylúčenia nášho brankára Olinhu, keď chytil zbytočne loptu pre pokutovým územím. V druhom polčase sme zle riešili našu situáciu troch proti dvom, kde súper získal loptu a ukážkovo nám predviedol situáciu dvoch na jedného. Potrestal nás a znížil stav na 3:1. Prišla naša päťminútová pasáž, kde sme strelili štyri krásne góly. Súpera sme zrazili na kolená, zápas sme si už užívali. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, bolo už vidieť rukopis trénera Bača. Naši hráči predviedli kolektívny výkon za čo im chcem poďakovať. Tak isto veľké ďakujem patrí našim fanúšikom.“

Richard Bačo (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „Zavítali sme ku najväčšiemu ašpirantovi na majstra do Lučenca. Tešili sme sa na zápas, kvalitný súper prešpikovaný zahraničnými hráčmi. Divácka kulisa je v Lučenci ohromná, pomáha tomuto športu sa rozvíjať. Pripravovali sme sa, aby sme aj my prispeli k tomuto sviatku. Vedeli sme, akú silu má lučenecký útok podporovaný brankárom Olinhom. Musím jednu vec hneď na úvod spomenúť, zahrali sme najlepších 16 minút pod mojim pôsobením. Žiaľ, je to málo, zápas trvá 40 min. Tých prvých 16 minút sme dokázali domácich eliminovať, ubrániť výjazdy brankára. Dovolím si tvrdiť, že sme boli vyrovnaným súperom pre domácich. Hra sa musela páčiť aj divákom, ktorí to veľakrát ocenili veľkým potleskom. Záver polčasu nám nevyšiel, urobili sme niekoľko individuálnych chýb, za ktoré nás Mimel trestal. Zvrat mohol prísť vylúčením brankára Olinhu, avšak početnú výhodu sme nedokázali zužitkovať. Gólom Kyjovského po prekrásnej akcii kapitána Rafanidesa, sme ešte chceli zdramatizovať duel, ale v rozkvete nás pribrzdil rozhodca, keď nám prísne vylúčil Maťa Péchyho. Tu sa ukázala sila domácich brazílčanov, keď oni túto výhodu elegantne využili. Posledných päť minút bolo pre nás asi najťažších, už sme nevedeli ubrániť dobre rozbehnutý stroj a inkasovali sme päť gólov.  To je však jediné, čo môžem vyčítať chlapcom, že to nedohrali so cťou. Niektorým aj vyhŕkli slzy smútku z tak vysokej prehry. Liga pokračuje ďalej a my keď nadviažeme na výkon z prvého polčasu, tak ideme správnou cestou, ktorou sme sa vydali. O týždeň sa doma stretneme s nováčikom z Nových Zámkov, jednoznačne pôjdeme za víťazstvom. Týmto by som chcel pozvať bystrického diváka na zápas.."

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica):  „Zápas v Lučenci u top favorita sútaže sme nezačali zle a až do 17 minúty sme sa so súperom držali herne aj výsledkovo. Bohužiaľ tri rýchle góly do šatne otriasli našim tímom. Podobný priebeh bol aj v druhom polčase, kde sme dokázali držať s domácimi krok len do jeho polovice. V tomto momente za stavu 3:1 bol vylúčený Péchy a od tohto momentu sme do konca zápasu boli proti Lučenčanom len štatistom a inkasovali sme až ďalších šesť gólov. Napriek hrozivému výsledku musíme chalanov pochváliť za 30 minútový kvalitný výkon. Treba však priznať, že kvalita súpera je v tomto roku opäť vyššia ako minulú sezónu a bude veľmi ťažké pre ostatné tímy vrátane nás, aby sme počas celej sezóny až do play off našli na nich recept ako ich poraziť."

Mimel Lučenec – MŠK Nové Zámky 14:0 (4:0)

Góly: 1., 13., 27. Grgič, 15. Petík, 18. Rafael Durval Da Costa Lira, 21., 24., 39. Johne Melo De Sousa, 22., 29., 30. Ricardo Camara Sobral Filho, 30. Meszároš, 35. Keszi, 36. Matheus Ferreira Ribeiro
Rozhodovali: Kopec, Cisko, Havrila

https://slovensky-futsal.futbalnet.sk/zapas/479452/

Obrovský favorit stretnutia svoju pozíciu jasne potvrdil a od prvej do poslednej minúty určoval tempo zápasu. Skóre už v prvej minúte otvoril chorvátsky reprezentant Jakov Grgič. Do polčasu pridal ešte jeden presný zásah a doplnili ho Petík s Rafaelom Durvalom Da Costom Lirom. Do zmeny strán to síce pre Nové Zámky nebolo až také hrozné, lenže po prestávke padlo do siete nováčika Varta Futsal ligy až desať gólov. Brazílčania Johne Melo De Sousa a Ricardo Camara Sobral Filho zaznamenali hattricky, doplnil ich aj spomínaný Grćič, takže celkovo sme mohli sledovať až troch trojgólových strelcov. Strelecké účty v sezóne 2019/20 si otvorili Meszároš s Keszim, presadil sa taktiež ďalší brazílčan Matheus Ferreira Ribeiro. Lučenec sa dostal na druhé miesto o bod za Banskú Bystricu, Mimel má však o jedno stretnutie ako stredoslovenský tím menej. Veľmi mladý tím Nových Zámkov je so skóre 2:31 na poslednej priečke tabuľky bez zisku čo i len bodu z prvých troch stretnutí prebiehajúceho ročníka.

Hlasy z klubov:

Marián Berky, Lučenec: "Po dohode klubov sme vyšli v ústrety Novým Zámkom, aby sme odohrali vo štvrtok prvý náš domáci zápas. Hráči sa tešili na zápas a boli motivovaní predviesť čo najlepší výkon. V tomto zápase dostali všetci hráči priestor ukázať sa. Prvý polčas z našej strany nebol veľmi oslnivý. Hrali sme bez pohybu, mali zlý výber miesta a návrat do defenzívy bol veľmi zlý. Boli tam aj pozitívne situácie, ale tých bolo málo. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, čo zlepšíme  a na čo sa zameriame. Hneď sa to ukázalo a súpera sme prevalcovali. Výsledok nebol teraz pre nás až taký dôležitý, (vieme že vyhrá bola samozrejmosťou), pre nás bola teraz dôležitejšia predvedená hra, aby hráči spĺňali úlohy v zápase. Chceme od hráčov, aby sa chovali profesionálne, aby mali pokoru voči súperovi, ale hrali každý úsek hry na 100%, nevypustili žiadny súboj, boli dôslední v každej mikrosituacii a rozhodovali sa správne. Fanúšikovia musia odchádzať zo zápasu spokojní a motivovaní prísť opäť. Nové Zámky ma milo prekvapili, akých zaujímavych hráčov majú. Potrebujú vydržať a pracovať s nimi v tréningovom procese. Potom príde ovocie. Držím im palce a som zvedavý, ako budú napredovať. Na záver chcem pozvať našich fanúšikov na ďalší domáci zápas 27.9.2019 piatok o 19 h proti Prievidzi."

?2.kolo futsalová VARTA liga?

ŠK Makroteam Žilina - MIMEL Lučenec 2:7(2:5)
Góly: Fehérvári⚽️⚽️⚽️, Rafael⚽️⚽️, 
Serbin⚽️, Ricardo⚽️ 
Zostava: Olinha, Oberman, Klema, Fehérvári, Brunovský, Grcič, Rafael, Ricardo, Serbin, Keszi, Matheus, Petík, Gabriel, 

Povedal po zápase: 
tréner Marián Berky : Na prvý zápas v tomto súťažnom ročníku sme cestovali na palubovku do Žiliny, kde nás čakal super, ktorý bude náš najväčší konkurent. Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, hneď v 1min. sme sa ujali vedenia. Následne po našej chybe sme darovali súperovi vyrovnávajúci gól na 1:1. V priebehu niekoľkých minút sme strelili dva góly po pekných akciách. Súper sa ešte raz priblížil na jedno gólové skóre, ktoré však netrvalo dlho a do konca 1.polčasu sme vystrelili ešte dva góly. Do 2.polcasu sme išli s cieľom kontrolovať stav a navýšiť skóre. Čo sa nám aj podarilo. Trochu sme mali problém so súperovou power play, kde mali dosť príležitosti na vstrelenie gólu. Mrzí ma veľké množstvo zahodených šancí, v ktorých sme mali zlé rozhodnutia. Na tom budeme musieť popracovať v tréningovom procese. Najbližší zápas mame teraz vo štvrtok 19.9.o 18:30h kde by sme chceli pozvať našich fanúšikov.

Zostrih zápasu nájdete: https://www.youtube.com/watch?v=IYFsv_9szq0

❤️ Dobrovoľná finančná zbierka ❤️

Za pomoci našich sponzorov, partnerov, hráčov a veríme, že aj Vás futsalových fanúšikov sme sa rozhodli, že aj tento rok podporíme projekt, v ktorom by sme pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú.
Zbierka pre Samka, ktorý na liečbu potrebuje nemalé finančné prostriedky začína prvým domácim zápasom 19.9.2019 a bude trvať až do 17.12.2019 ,kedy počas posledného zápasu tohto roku bude Samkovej mamine odovzdaný finančný dar.


Prispievať môžete na Samkov účet: 
IBAN: SK79 7500 0000 0040 2739 9048 alebo priamo v ŠH Arena počas domácich futsalových zápasov do pokladnice pri vstupe do haly.


?Samko sa narodil v septembri 2012 a o tri roky neskôr mu diagnostikovali detský autizmus. Odvtedy musí podstupovať množstvo vyšetrení, terapií, diét, užívať rôzne výživové doplnky a to všetko na zmiernenie príznakov.
Nič z toho žiaľ poisťovňa nehradí ?


?V roku 2020 by Samko mohol podstúpiť intenzívnu terapiu ABM (Anat Baniel Method), ktorá by mu mohla výrazne pomôcť uľahčiť život. Na Slovensku je to úplne neznáma metóda, preto musí vycestovať do zahraničia, čo stojí nemálo prostriedkov. Samkova rodina žije len z opatrovateľského príspevku a výživného. 
Ak môžete, prosíme Vás, pomôžte finančným príspevkom. 


Ďakujeme 

Rafael Durval da Costa Lira ??
(vpravo na foto s prezidentom klubu) 
?- nová posila nášho tímu prichádza k nám na prestup z ruského Sibirjak Novosibirsk 
?- brazílsky hráč reprezentujúci Azerbajdžan v minulosti pôsobil aj v National Zágreb a Araz Naxcivan
?Rafa vítame Ťa v Lučenci !!!?