Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Sponzori a partneri klubu

                                             

Všetci partneri klubu

Finále play-off Varta Futsal ligy ročníka 2018-2019

Mimel Lučenec – Pinerola Futsal 1994 2:3 (1:2, 2:2) 
na pokutové kopy 3:4

góly: Marlon Da Silva Luciano, Serbin – Kozár, Petterson Bruno Moura Da Silva
ŽK: Ricardo Camara Sobral Filho – Petterson Bruno Moura Da Silva
800 divákov

V bojovnom zápase sa vedenia ujali domáci, avšak do polčasu hostia dokázali otočiť výsledok a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:2, hoci v 19. minúte Gustavo Henrique Steinwandter mohol z pokutové kopu zabezpečiť polčasovú remízu. V 27. minúte Serbin vyrovnal, keď strelou prekvapil pinerolácku obranu. Tréner domácich Berky siahol zhruba v 34. minúte k power-play, ktorú Lučenčania hrali prakticky do konca predĺženia, avšak bez efektu. 
Pokutové kopy sú vabank, ale aj tú sa dá zariskovať. Tréner Mikita v "nadstavbovej" 4. sérii penált vytiahol tromfy v podobe "lavičkových" hráčov, ktorí v tomto zápase boli v úlohe nehrajúcich. Najskôr Hájek prestrelil Obermana, následne do brány sa namiesto Herka postavil Brndiar, aby prvú a teda aj poslednú strelu na "jeho" bránu zneškodnil.

Jozef Kamenský,  Mimel Lučenec: "Druhý finálový zápas priniesol opäť drámu až do posledných sekúnd zápasu a rozhodnúť sa muselo až z pokutových kopov. 
Pred zaplnenou športovou halou do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď už v 4. min. presne zakončil Marlon a otvoril skóre stretnutia na 1:0. Protiútoky sa striedali na obidvoch stranách, ale ďalšie príležitosti už využili v 1. polčase len hostia, keď po góloch Pettersona Bruna a Petra Kozára v priebehu 3 minút otočili vývoj zápasu v prospech hostí.
Súperi odchádzali do kabín za stavu 1:2.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom otočiť vývoj zápasu na svoju stranu. Výborne sa uvolnil Peter Serbin a v 27. min. presnou strelou zaskočil hosťujúceho brankára a vyrovnal stav na 2:2. Do konca zápasu riadneho hracieho času sa už strelecky nikto nepresadil, preto nasledovalo predĺženie. Počas predĺženia domáci hrali power play, ale k čistej šanci ich dobre brániaci súper nepustil.
O víťazovi sa rozhodlo až v pokutových kopoch, kde sa šťastena otočila na stranu Pineroly a zápas dotiahli do víťazného konca."

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: „Škoda, bol to veľmi dôležitý zápas. Chceli sme vyhrať, žiaľ nepodarilo sa nám to. Pinerola hrala výborne, dobre bránila počas celého zápasu. Ukázali sa skúsenosti , ktoré majú ich hráči . Pred koncom zápasu sme už išli do rizika, keď sme hrali power-play. Možno, keby nám prešla aspoň jedna strela za Herkov chrbát, víťazstvo by bolo naše a nemuselo by sa predlžovať. Ale aj potom sme si vypracovali zo dve tutovky, no reprezentačný brankár bol pozorný. Myslím si, že hráči odviedli na palubovke kus poctivej práce a podali výborné výkony. Penalty sú o šťastí, je to lotéria.“


Ladislav Mikita, hlavný tréner Pinerola Futsal 1994: "V Lučenci sa nevyhráva ľahko, potvrdil to aj samotný zápas, ktorý sa musel každému páčiť. Pred krásnou návštevou sa hral taktický zápas, svojich chlapcov musím pochváliť za defenzívnu činnosť počas celého duelu, urobili sme iba dve chyby, za ktoré nás MIMEL potrestal. V predĺžení sme veľa šancí na skórovanie nemali, pretože domáci hrali non-stop power-play bez brankára. Penaltový rozstrel je už lotéria, šťastena sa priklonila na našu stranu. Teraz náš čaká intenzívna príprava na ďalší zápas, do Lučenca sa už nechceme vracať!"